İftar menüleri 2024: 9. Gün İftar Menüsü

 “İftara ne pişirsem” telaşınızı bir nebze de olsa hafifletmek için çıktığımız bu yolda 9. gündeyiz ve 9. gün iftar menüsü ile karşınızdayız. Geçtiğimiz günlerde olduğu gibi bugün de başlangıç yemeğinden tatlısına kadar bir iftar menüsü oluşturduk.

O zaman lafı fazla uzatmadan 9. gün iftar menüsüne geçelim!

9. GÜN İFTAR MENÜSÜ

  • Terbiyeli şehriye çorbası,
  • Barbekü soslu tavuk,
  • Kremalı makarna,
  • Haşlanmış sebze salatası,
  • Magnolia tatlısı

TERBİYELİ ŞEHRİYE ÇORBASIRamazan ayının 9. günü iftar menüsünde klasikleşmiş arpa şehriye çorbasını farklı bir boyuta taşıyacak olan terbiyeli şehriye çorbası ile sıcak bir başlangıç yapıyoruz. Bu çorbayı tattıktan sonra klasik arpa şehriye çorbasını arık denemeyeceksiniz.

Tam ölçülü: Terbiyeli şehriye çorbası tarifi

BARBEKÜ SOSLU TAVUKBarbekü soslu tavuk, tavuk tarifleri arasında sosuyla mangal tadı veren en lezzetli tariflerden bir tanesidir. 9. gün iftar menüsüne de dışarıda yemeği özlediğimiz barbekü soslu tavuk ile özlem giderelim dedik.

Dışarıda yediklerinizi aratmayacak: Barbekü soslu tavuk tarifi

KREMALI MAKARNABarbekü soslu tavuk tarifinin yanına en çok yakışacak şey tabi ki de bir makarnadır. Makarnanın da şüphesiz ki en lezzetli olanı kremalı tariflerdir. B makarna tarifini denedikten sonra tavuk tariflerinizin yanına başka bir şey denemeyeceksiniz.

Makarnanın en lezzetli hali: Kremalı makarna tarifi

HAŞLANMIŞ SEBZE SALATASISebzelerin değerlerinin en çok korunduğu pişirme şekli buharda haşlamadır. Ramazan ayı boyunca et, tavuk ağırlıklı beslenmenin yanında sağlığımızı da ihmal etmek olmaz dedik. Bunun için 9. gün iftar menüsüne sosuyla tüm salataları geride bırakacak bir tarif ile geldik.

Enfes sosuyla: Haşlanmış sebze salatası tarifi

MAGNOLİA9. gün iftar menüsünü muhallebili tatlıların yıldızı bir tarif ile sonlandırmak istedik. 7’den 70’e herkesin severek tükettiği ve neredeyse her meyve ile yapılabilen magnolia tatlısı, böyle güzel bir iftar yemeğinin peşine bir bardak çay ile çok güzel gidecek.

Hafif bir veda: Magnolia tatlısı tarifi

Farklı bir menü alternatifi için;

Şimdiden afiyet olsun!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x